mySales to nie tylko prosty program do ewidencji kontaktów czy wystawiania faktur. To nowoczesna Platforma dostępna z poziomu przeglądarki internetowej z każdego miejsca na ziemi, która przede wszystkim OSZCZĘDZA TWÓJ CZAS (a czas to przecież pieniądz) poprzez m.in.:

  • automatyczną windykację

Niestety chyba każdy ma mniejszy lub większy problem z kontrahentami, którzy zalegają z płatnościami. Tymczasem Urząd Skarbowy, ZUS i pracownicy nie będą czekać na swoje pieniądze. Zamiast codziennego monitorowania „kto i ile nam zalega” stworzyliśmy przejrzysty PANEL WINDYKACYJNY z podstawowymi danymi jak wartość zaległości po terminie, TOP dłużnicy, liczba nieopłaconych faktur, średni czas płatności po terminie, prognozowany spływ należności itp. – te dane system wylicza automatycznie. Ale garść przydatnych informacji o dłużnikach to było dla nas za mało! Dlatego poszliśmy o krok dalej – zaszyliśmy w systemie ścieżkę automatycznej windykacji, gdzie każdy kontrahent, który spóźnia się z opłaceniem Twojej faktury dostanie powiadomienia o konieczności zapłaty przeterminowanych należności oraz wezwanie do zapłaty. Możesz oczywiście zdjąć automatyczne wysyłanie wiadomości do dłużników, ale nasze badania pokazują, iż taka automatyczna ścieżka windykacji oszczędza mnóstwo czasu (m.in. na ręczne pisanie powiadomień, telefony i ponaglenia), a dodatkowo zwiększa skuteczność ściągania należności nawet o 70%!!! Aż 70% badanych kontrahentów opłaciło fakturę po otrzymaniu monitu o zaległości. Cały proces odbywa się automatycznie, a Ty oszczędzasz min. 6 minut na każdym dłużniku, do którego musiałbyś pisać emaile i pisma z wezwaniem do zapłaty. Przy 10 zaległych fakturach to oszczędność min. 1 godziny Twojej pracy. Ponadto, mySales wysyła do dłużnika aż 3 powiadomienia i 1 wezwanie do zapłaty. Terminy generowania automatycznych powiadomień możesz samodzielnie ustawić w USTAWIENIACH programu (np. 7, 14, 21 i 30 dni po terminie zapłaty faktury);

  • automatycznie generowane faktury

Kto lubi wystawiać faktury? Do tej pory myślałeś, że to czasochłonne i męczące, szczególnie jeśli wystawiamy dziennie wiele faktur do wielu odbiorców. Specjalnie dla Ciebie uprościliśmy ten proces na dwa sposoby. Po pierwsze możesz bardzo szybko z poziomu wyszukiwarki wystawić nową fakturę lub dodać nowego kontrahenta po samym numerze NIP. Dzięki integracji z elektroniczną bazą GUS, dane Twojego kontrahenta pobierane są automatycznie bez konieczności ich ręcznego przepisywania (co dodatkowo eliminuje możliwość pomyłki). Po drugie, oddajemy w Twoje ręce automatyczny generator faktur cyklicznych (abonamentowych), dzięki któremu faktury będą wystawiać się same! Policzyliśmy, że średni czas na wypisanie jednej faktury to 1 minuta 43 sekundy (1 pozycja na fakturze). Zakładając że wystawiasz 15 faktur miesięcznie (1 pozycja na fakturze) – poświęcasz na to aż 26 minut. Dzięki funkcji faktur cyklicznych, już nigdy nie będziesz tracić czasu na wypisywanie comiesięcznych faktur abonamentowych – mySales zrobi to za Ciebie!

Dzięki szybkiemu fakturowaniu i automatycznej windykacji, oszczędzasz czas i jednocześnie zyskujesz pewność, że Twoje faktury wystawią się w terminie, a Twoi dłużnicy dostaną pisemne wezwanie o konieczności zapłaty należności (co jak sprawdziliśmy znacząco poprawia ściągalność należności). Ale to nie wszystko. Dzięki eksportowi ewidencji sprzedaży do najbardziej popularnych programów księgowych, również Twoje biuro rachunkowe będzie szczęśliwe nie musząc przepisywać Twoich faktur do swojego systemu księgowego, co może skutkować lepszą współpracą i mniejszymi kosztami obsługi. W mySales zatroszczyliśmy się również o to, byś mógł bardzo prosto przekształcać jedne dokumenty w drugie, opłacać je częściowo, tak by monitorować bieżący spływ należności, czy ewidencjonować swoje faktury zakupowe wg ustalonej kategorii kosztów.

Czas to pieniądz. Pakiet e-faktura posiada wszystkie wyżej wymienione funkcjonalności i wiele, wiele więcej za jedyne 9,99 zł miesięcznie! Tak więc zacznij oszczędzać swój czas i swoje pieniądze od dziś z mySales!

Więcej przykładów na wzrost efektywności Twojej firmy dzięki mySales w części 2 😉